0 536 434 84 36

Biyografi

Piyanist Dj ; İLHAN BATU.
İlhan Batu; 1973 yılında çanakkale de dünyaya gelmiş,ilk ve orta öğrenimini yine çanakkale' nin ilçesi olan ezine' okumuştur.ilokuldan sonra müzikle tanışmaşı bağlama ile başladı ders veren öğretmeninin ilçeden ayrılması ile malesef bağlama eğitimi yarım kaldı.1985 yılında kocaelinin ilçesi olan gebze 'ye taşınmıştır öğrenimine sarkuysan lisesinde devam etti.1990 yılında çeşitli nedenlerden dolayı tekrar çanakkaleye döndü,buradaki arakadaşları sayesinde tekrar müziğe başladı ve grupta bas gitar çalmaya başladı sedat ikizler 'in katkılarıyla.Vatani görevinide side jandarma kampında yine bas gitar ile devam etti.Askerden geldikten sonra klavyeye başladı tecrube arttıkça dj lik ile ilgili çalışmalarda bulundu netice olarak hala aktif bir şekilde müzik hayatına devam etmektedir.

Nişan

Nisan her iki tarafın ailelerinin de onayı ile aile içerisinde küçük bir tören olabileceği gibi görkemli bir düğün havasında da geçebilir..

Her nasıl düzenlenirse düzenlensin nisan töreni ciddi bir hazırlık süreci gerektirir. Nişanlılık, evlilik hazırlıklarının hızlandığı dönemdir.

Kına Gecesi

Düğünden bir yada birkaç gece önce, kadınların kendi aralarında, gelinin eline kına yaktıkları ve genellikle kız evinde yapılan eğlencedir.

Artık salon ve mekanlar tercih ediliyor.

Düğün

Düğün birbirini seven iki kişinin hayatlarının sonuna kadar birlikte yaşama kararını almaları sonucu bu günü aile ve arkadaşları ile coşku ile kutlayıp mutluluklarını paylaştıkları davettir..